Tworzenie Stron www i Reklama w UK

PŁATNOŚCI - ZAKUP

Kontakt

UWAGA!!! KONTROLUJ swoją stronę:   U nas do każdej strony dajemy PANEL KONTROLNY CMS - (statystyki, galerie, reklamy, itd.) Sam zmieniasz tekst (prościej niż w Wordzie) - zmieniasz w kilka sekund, o każdej porze bez proszenia się kogokolwiek (za zmiany NIE PŁACISZ). FUNKCJONALNOŚĆ I WYGODA!
Jakie strony robimy:   1. pod google (bycie w google to podstawa), 2. funkcjonalne (pełna kontrola), 3. nowoczesne (idziemy z postepem technologii)
Potrzebujesz PROFESJONALNEJ strony?   Zadzwoń: 07707642879 lub napisz: info@ukreklama.co.uk
   
   
   
   
   
   
   

Budowa stron internetowych - wskazówki i porady

 

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony internetowej

W dzisiejszych  czasach stworzenie strony internetowej nie jest problemem. Problem natomiast pojawia się dopiero, gdy strona zostanie już stworzona i nie podlega ona żadnym standardom lub za każdą drobną zmianę trzeba słono płacić.

Jako firma wychodząca naprzeciw kompleksowej obsłudze oraz zadowoleniu klienta, stosujemy najnowocześniejsze i rozsądne rozwiązania. Oznacza to, że stronę, którą otrzymasz będzie przystosowana do obecnych warunków (standardów HTML, CSS, Google, itd.), a także będzie ją można łatwo modyfikować i unowocześniać.

 

Elementy, na które trzeba zwrócić uwagę, gdy zamawia się stronę internetową:

  1. Przygotować się do jej zrobienia.
  2. Czas realizacji.
  3. Optymalizacja strony pod pozycjonowanie w Google i Yahoo.
  4. Grafika, flash  - wygląd, a optymalizacja.
  5. Rodzaj strony, możliwość samodzielnej zmiany treści i dodawania podstron.
  6. Utrzymanie strony - administracja.
  7. Co dalej ze stroną.


Ad1.
Do tworzenia strony potrzebne są pewne informacje, czyli tekst, zdjęcia, domena, hosting (serwer). Warto już wcześniej przygotować tekst do poszczególnych stron oraz zbierać zdjęcia na stronę, czy do galerii (zwłaszcza, jeśli ważnym elementem jest pokazanie zdjęć przed wykonaniem usługi i po jej wykonaniu).
Domena, czyli adres WWW, np. www.ukreklama.co.uk. Domena służy do znalezienia naszej stron w świecie internetowym. Domena powinna być łatwo zapamiętana, jak również zawierała słowa kluczowe tego, co ma być zawarte na stronie. Hosting, czyli serwer, gdzie będzie znajdowała się nasza strona internetowa. Serwer to komputer w Internecie, gdzie trzymane są dane. Jeśli tworzysz stronę w Anglii, Szkocji, czy Północnej Irlandii, to radzimy używać serwer znajdujący się w UK. To jest pierwszy sygnał dla wyszukiwarek (google, yahoo i innych), że strona znajduje się w Anglii, a nie w Polsce, czy Niemczech.
Domenę i hosting można kupić nawet dużo wcześniej przed robieniem strony internetowej. To pozwoli ci posiadać już firmowy email i wygląda to bardziej profesjonalnie niż email z google, yahoo, interii, czy innych.

Ad2.
Czas realizacji w głównej mierze zależy od zorganizowania klienta. Strona może być zrobiona nawet do kilku dni. Przeważnie zajmuje to od tygodnia do dwóch tygodni. Ważnym elementem jest tutaj określenie się jak ma wyglądać strona (najlepiej poszukać, które strony nam się podobają i wtedy jest już szersze podejście, w którym kierunku tworzyć grafikę i jak rozmieszczać tekst). Wcześniej napisany tekst (w dokumencie Worda, czy notatniku), pozwala szybko zbudować podstrony. Warto również powiedzieć, na kiedy strona ma być gotowa i wówczas dołożymy wszelkich starań, żeby strona na ten czas była gotowa.
Z czasem realizacji wiąże się też łatwy kontakt z klientem. Chodzi tutaj o szybkie zatwierdzanie pewnych procesów budowania strony, żeby można było przejść do następnego.

Ad3.
Optymalizacja strony to bardzo nowe pojęcie i bardzo ważne podczas tworzenia nowoczesnej strony. Optymalizacja stron internetowych to kształtowanie strony pod wyszukiwarki, takie jak Google, czy Yahoo, aby nasza strona mogła być łatwo znajdywana później w Internecie. Robi się to poprzez odpowiednie ustawienie strony, budowanie przyjaznych linków w adresie ze słowami kluczowymi, analiza słów kluczowych przed wykonaniem strony, użycie odpowiedniego oprogramowania, czy kodu strony, ustawianie meta Tagów, czy budowa mapy strony. Jest ważne, aby zrobić to w procesie budowania strony internetowej, gdyż często zmiana w późniejszym czasie nie jest możliwa lub wiąże się z pewną stratą wartości stron.
Optymalizacja to trudny proces i zajmujący często więcej czasu niż zbudowanie strony, dlatego też wiele firm go pomija, gdyż zwykle klient nie ma o nim pojęcia. Klient chce posiadać ładną stronę, nie dbając o najważniejsze, czy strona ta będzie odnajdywana w wyszukiwarce. Znaczenie optymalizacji widać wówczas, gdy strona jest już w świecie Internetu.
Dobra optymalizacja i nakierowanie klienta na najważniejsze słowa kluczowe w trakcie budowy strony to połowa sukcesu. Przykład strony można porównać z budową domu. Budujemy dom, żeby widać było z zewnątrz, że jest dom, ale ktoś nam mówi, po co ci centralne ogrzewanie jest przecież lato, wystarczy ci mały piecyk. Dom szybko zbudowany bez ocieplenia i centralnego, bo szybciej i ekonomiczniej, a tutaj przychodzi sroga zima. Instalacja centralnego wiąże się z kuciem w ścianach i remont gruntowy w całym domu, czyli dużymi kosztami. A jeśli dom postawiony jest na niepewnym podłożu – trzeba go całkowicie przebudować. Tak też wygląda poprawa istniejącej już strony internetowej, zwana optymalizacją.

Ad4.
Grafika powoduje, że strona jest atrakcyjna dla odwiedzających. Zdarza się również, że stawiamy bardzo dużą wagę na grafikę i elementy medialne jak flash, aby zbudować bardzo bajerancką stronę internetową. Musimy wiedzieć, że wyszukiwarki nie znajdują tekstu w grafice, jak również często w flash. Dlatego też powinno posiadać tyle grafiki, aby była ona optymalna dla zaistnienia naszej strony w Internecie. Nie może być jej za dużo (gorsze pozycjonowanie, czy wolniejsze ładowanie się strony), jak również nie może być jej a mało (strona może być wówczas nieatrakcyjna lub nieprzyciągająca uwagi). Musimy też wiedzieć, że każde zdjęcie użyte na stronie powinno być odpowiednio podpisane w nazwie, o czym nikt zazwyczaj nie pamięta, a także w tytule, czego powinien dokonać wykonawca strony.
Zdjęcia należy zbierać dużo wcześniej, gdyż pozwala to na tworzenie rozbudowanych galerii, porównywania wykonanych przed i po usług oraz możliwości wyboru najlepszych zdjęć – nie tylko z punktu widzenia jakości a także marketingowego.
Zdjęcia zawsze powinno wykonywać się z dużą rozdzielczością i przy bardzo dobrym naświetleniu. Jeśli nie posiadamy własnych zdjęć, to możemy je zakupić w różnych portalach do tego przeznaczonych - zdjęcia takie zakupuje się z prawami wykorzystania na stronie internetowej. Koszt takich zdjęć nie jest duży. Jedynym kłopotem może być pojawienie się takiego samego zdjęcia u konkurencji. Tutaj w fazie tworzenia strony internetowej powinno się lekko obrobić takie zdjęcie, żeby nieco różniło się od oryginału. Dla dużych firm lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie fotografa, który wykona zdjęcia i nabędziemy od niego prawa autorskie do tych zdjęć – niestety koszt takiej operacji jest dość wysoki.
Powracając do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej, jej wyglądu i marketingowych aspektów zatrzymania odwiedzającego na naszej stronie musimy więcej powiedzieć o flash. Technologia flash powoduje, że na naszej stronie jest więcej efektów ruszających się, czy nawet cała strona się rusza, przewija i tak dalej. Bardzo złą decyzją jest zrobienie całej strony w technologii flash. Strona taka może się długo ładować i wielu klientów wyjdzie z niej zanim zobaczy, co na niej jest. Oprócz tego strony w technologii flash są bardzo kiepsko widziane w Google, czy innych przeglądarkach, a co za tym idzie będziemy mieć dużo mniej odwiedzających. Warto jednak stosować flash jako element dekoracyjny naszej strony internetowej (ale nie całe strony!). Dlaczego? Z punktu marketingowego mamy 5 sekund, żeby zachęcić odwiedzającego na pozostanie na naszej stronie. Elementy takie jak flash, gify, czy filmiki zachęcają potencjalnych klientów o pozostanie na naszej witrynie i zwiększają sprzedaż. Dlatego też stronę warto budować również z uwzględnieniem taktyk marketingowych.

Ad. 5
Na początku budowy naszej strony internetowej powinniśmy wiedzieć jak duża ma być nasza witryna internetowa: ilość podstron, jakie dodatkowe elementy (formularz kontaktowy, kalkulator cen, flash, itd.), czy to ma być portal z możliwością logowania, czy tylko strona informacyjna. Warto tutaj zwrócić uwagę na możliwość edytowania treści, kiedy tylko zajdzie potrzeba jej zmiany oraz dodawania nowych podstron. Tutaj z pomocą przychodzą systemy CMS (content managament system – system zarządzania treścią). Posiadając taki system ze stroną internetową, mamy możliwość edycji całej treści, która znajduje się na stronie internetowej oraz możliwość budowania setek lub tysięcy nowych podstron na naszej stronie. Czy jest to nam potrzebne? Jeśli chcemy zaoszczędzić na późniejszych zmianach, nie płacić za dodatkowe strony, dodawać własne oferty na stronę i je zmieniać, dodawać nowe zdjęcia do galerii, a przede wszystkim być niezależnym od każdej drobnej zmiany na stronie, to jak najbardziej jest to dobry sposób.
Zwykle strony budowane są w html lub php bez możliwości ingerowania w treść, a co za tym idzie każda zmiana wymaga znajomości tego kodu lub kontaktowania się z firmą, która może wprowadzić to za nas. Posiadając stronę z CMS wiele rzeczy na stronie możemy przeprowadzić sami w panelu bez znajomości kodu.

Ad. 6
Warto również zadbać o pomoc w utrzymaniu strony internetowej. Mowa tutaj o możliwości skorzystania z opcji opieki nad stroną internetową pod względem technicznym. Gdy coś się psuje lub chcemy coś na szybko zmienić a nie wiemy jak to zrobić, to wówczas kontaktujemy się z daną firmą i ona to robi za nas. Bardzo wiele firm angielskich korzysta z tego typu możliwości, gdyż nie muszą obawiać się niedziałającej strony, czy szybkiej reakcji na problem. Za pomoc taką, płaci się miesięcznie, jako pewnego rodzaju abonament lub dogaduje się na inny system płatności. Tego typu system zmniejsza koszty, niż branie usługi naprawienia problemu, gdy nie posiadamy tego typu usługi. Tutaj również zależy od wielkości portalu. Przy zwykłej stronie informacyjnej, na której informacje się nie zmieniają, taka usługa może być nam niepotrzebna.

Ad. 7.
Co dalej ze stroną? Mamy już zbudowaną i zaczynamy myśleć o zyskach z niej. Żeby był zysk musi ktoś na nią wejść i zostać naszym klientem. Tutaj też zaczynają się pierwsze schody, bo jeśli strona jest źle zrobiona to może ją nikt nie znaleźć w żadnej wyszukiwarce, nawet po długim okresie istnienia. Oczywiście tutaj należy wykluczyć tych co znają jej adres. Załóżmy, że strona jest dobrze zoptymalizowana podczas jej budowy lub później.
Z pomocą przychodzi marketing i reklama internetowa, czyli m.in.:
pozycjonowanie strony pod konkretne słowo kluczowe lub frazę kluczową
kampanie AdWords
reklama kontekstowa
istnienie na mapie w Google, czy w sklepie Google z produktami.

Należy pamiętać, że reklama i marketing Internetowy to narzędzia przyciągania klienta. Jeśli chcemy mieć zyski z naszej działalności to jest to jeden z podstawowych działań. Strona internetowa to nasze biuro, do którego zapraszamy klientów, a także potencjalnych klientów, którzy skorzystają z nas w przyszłości i nie należy zapominać o jednych i drugich.

Na zakończenie można dodać, że nie ma znaczenia gdzie buduje się stronę internetową, czy to jest Anglia, Szkocja, Irlandia, czy nawet Polska, to trzeba pamiętać o tych samych ważnych standardach. Ważna jest również wiedza na temat, jaka szata graficzna będzie wyglądać profesjonalnie w danym kraju. Pytając Anglika i Polaka otrzyma się zupełnie różne opinie. Dlatego też strona budowana na rynek Wielkiej Brytanii powinna być nastawiona na brytyjski akcent.

 

Zadzwoń do nas

Zadzwoń i zapytaj:

Tel.: 07707642879

Tel.: 01509390910

Website Design